Go to Top

Zbiorniki przemysłowe

Zbiornik przemysłowy może służyć do magazynowania lub przygotowywania cieczy, materiałów sypkich, czy też gazów. W zależności od cech produktu i roli, zbiornik używany w procesie produkcji jest bardzo szerokim pojęciem i może pojawiać się w różnych pojemnościach, kształtach, różnić się wyposażeniem, czy też materiałem z jakiego jest wykonany.

Materiałem może być zwykła stal węglowa. Jednak takie zbiorniki są stosowane jedynie przy produkcji opartej na substancjach mało agresywnych. Jeżeli produkt wchodzi w reakcję ze ściankami zbiornika, będzie powodować skrócenie jego żywotności. W takich przypadkach stosuje się zbiornik kwasoodporny. Jako zbiornik kwasoodporny można określić zbiornik ze stali węglowej pokrytej w częściach kontaktowych z produktem szkliwem (emalią), zbiornik wykonany z tworzywa sztucznego, czy też, chyba najpopularniejszy, wykonany ze stali kwasoodpornej.
W Perry możemy zaoferować zbiorniki używane, pełniące różne funkcje w produkcji. Od prostych tanków magazynowych po zbiorniki mieszające, wyposażone w różnego rodzaju mieszadła, elementy grzewcze, czy też izolacje termiczne. Wszystkie zbiorniki zostały podzielone na podstawowe kategorie pod względem materiału z jakiego zostały zbudowane.